Az olvasottság nem publikus.
 
  • Könnyen érthető
  • Koronavírus
  • Egészségügy
A nagykutyákra is érdemes

A nagykutyákra is érdemes

Mráz Attila
Tetszik
0
2014. május 23. péntek, 9:00
választás választójog Részvényes leszek

citizen_participation.png

Blogsorozatunk előző részében azzal foglalkoztunk, miért érdemes elmenned szavazni az EP-választásokon, ha kisebb pártokkal szimpatizálsz. Ebben a részben azt mutatjuk meg, miért érdemes akkor is elmenned szavazni, ha a nagyobb, népszerűbb pártok valamelyike felel meg legjobban nézeteidnek, érdekeidnek.

Az előző részben amellett érveltem, hogy az EP-választásokon nem igazán beszélhetünk győztesekről és vesztesekről, mert csak a frakcióalakítás során derül ki, melyik magyar párt tudja a leghatékonyabban képviselni érdekeid, nézeteid. Te tehát annyit tehetsz, hogy bejuttatod a nézeteidhez, érdekeidhez legközelebb álló pártot az EP-be. Az már a pártokon múlik, hogyan tudnak élni a képviselői helyeik adta lehetőséggel – viszont kisebb, népszerűtlenebb, kevesebb helyet szerzett pártok is kitűnően élhetnek vele, ezért rájuk is érdemes szavaznod.

Most két olyan megfontolást kínálunk, amelyek miatt Neked is érdemes elmenned szavazni akkor is, ha olyan pártra szavaznál, amelyek nagy eséllyel amúgy is sok Európai Parlamenti képviselői helyet szereznek.

Hogyan kell érvényesen szavazni az EP-választásokon? Mire és hogyan lehet szavazni? Többet megtudhatsz az EP-választásokról szóló 1x1-ünkből!

1. Visszajelzés

Az Európai Parlamenti választások a már népszerűbb, országgyűlési mandátumokat szerzett pártoknak visszajelzésként szolgálhatnak arról, hogy mennyire vagy elégedett a munkájukkal. Ha Neked a kormányzó erők vagy a nagyobb parlamenti ellenzéki erők szimpatikusak, programjukkal való azonosulásodat kifejezheted az EP-választásokon is. Az ilyesfajta visszajelzéseknek különösen azért van jelentősége, mert a 2014-es országgyűlési választásokon a legtöbb nagy párt nem önállóan, hanem különféle pártszövetségekbe tömörülve mérette meg magát. A nagyobb, népszerű pártoknak sem lehet tehát pontos képe arról, hogy a választók mennyire elégedettek programjukkal illetve azzal az irányvonallal, amelyet képviselnek. Ha tehát Te egy nagyobb, népszerűbb párttal tudsz azonosulni, a rájuk leadott szavazatod további megerősítés a pártnak, hogy ne változtasson a Neked tetsző irányon.

2. Nagyobb támogatás, jobb alkupozíció

Ahogy az előző részben említettem, az Európai Parlamentben döntően attól függ egy magyarországi párt ereje, hogy be tud-e csatlakozni egy, lehetőleg minél erősebb frakció munkájába. Azt is megjegyeztem, hogy a több képviselői helyet szerzett pártok sem feltétlenül teljesítenek jól ezen a téren. A szavazatod azonban közvetetten mégis segítheti a Neked szimpatikus párt frakcióba tömörülését. Az EP-be bekerült többi képviselőnek ugyanis sokszor érdekében állhat minél nagyobb nemzeti képviselőcsoportokkal szövetségre lépni a képviselőcsoportok megalakításakor. Ezzel a létrejövő frakció erejét növelik. Tehát minél több képviselői hellyel tud hozzájárulni egy magyarországi párt egy frakcióhoz, annál jobb alkupozícióban lehet, amikor egy nagyobb frakcióhoz kíván becsatlakozni. (Ez nem jelenti azt, hogy az adott frakció feltétlenül szívesen látja, vagy hogy a pártnak egyáltalán szándékában áll belépni egy frakcióba – de a nagyobb létszám legalábbis jobb alkupozícióba hozhatja.) Mivel pedig az EP választási rendszere arányos, azaz minél több szavazatot adnak egy pártra, annál több képviselői helyet szerez, a nagyobb pártokat is van értelme még jobb alkupozícióba hoznod szavazatoddal.

Nem érdemes tehát otthon maradnod, ha amúgy is népszerű pártra szavaznál: a Te szavazatod is fontos visszajelzés lehet a hozzád közel álló pártnak, és akár javíthatja alkupozícióját is az európai parlamenti frakciók kialakítása és működése során.

Mráz Attila

Politikai Szabadságjogok Program

választás választójog Mráz Attila 2014. 05. 23. Tovább >
Tetszik
0
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • A 444-re költözik A TASZ jelenti blog A 444-re költözik A TASZ jelenti blog
  • Négy évig vegzálta a magyar rendőrség a holland nyugdíjast, aki legális kenderolajjal akart gyógyulni Négy évig vegzálta a magyar rendőrség a holland nyugdíjast, aki legális kenderolajjal akart gyógyulni
  • Minden, amit a kijárási korlátozásról tudnod kell Minden, amit a kijárási korlátozásról tudnod kell
  • Változtak a szabályok – kit tesztelnek koronavírusra, kit különítenek el? Változtak a szabályok – kit tesztelnek koronavírusra, kit különítenek el?
  • Megbéníthatják a szerkesztőségeket, ha nem hisznek az államnak Megbéníthatják a szerkesztőségeket, ha nem hisznek az államnak

A bejegyzés trackback címe:

https://ataszjelenti.blog.hu/api/trackback/id/tr296195010

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Legfrissebb cikkeink

  • A 444-re költözik A TASZ jelenti blog
    A 444-re költözik A TASZ jelenti blogA Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) szerint az Indexszel történtek tanulsága, hogy még jobban meg kell becsülni a sajtónak azt a megmaradt részét, amely valódi, szabad tájékoztatást folytat.
  • Egy fasznak nevezte a győri alpolgármestert, ezért három év próbára bocsátották
    Egy fasznak nevezte a győri alpolgármestert, ezért három év próbára bocsátottákRadnóti Ákos érzékeny a kritikára, pedig közszereplőként tűrnie kellene.
  • Feleségével sem találkozhat Péter, akit az állam ósdi szemlélete miatt fosztottak meg jogaitól
    Feleségével sem találkozhat Péter, akit az állam ósdi szemlélete miatt fosztottak meg jogaitólEmberek ezreinek jelent súlyos jogfosztottságot a gondnokság intézménye Magyarországon. Sajnos túl gyakran találkozunk olyan ügyekkel, amikor az orvosok és a bíróságok is úgy gondolják, hogy akkor...
  • Ki gondoskodik a drogfüggő kamaszról?
    Ki gondoskodik a drogfüggő kamaszról?A szülőt alkalmatlannak minősítik, a gyerekotthon széttárja kezeit.
  • Veszélyhelyzet után válsághelyzet: hogyan változik az életünk?
    Veszélyhelyzet után válsághelyzet: hogyan változik az életünk?A koronavírus miatt kihirdetett rendkívüli jogrend alatt meghozott szabályok és intézkedések sokszor a legkevésbé sem voltak átláthatók és egyértelműek – több mint kétezer alkalommal kértetek tőlünk...

A TASZ jelenti

A Társaság a Szabadságjogokért blogja.

Támogasd munkánkat!


Légy a Szabadság Részvényese!

 

TASZ a Facebookon

Keresés

Blogajánló

DZSANGALA - GREGORY FÁJA Szerelmes kamaszként jópáran véstük bele a fákba kedvesünk és saját nevünk kezdőbetűjét, valamint az aktuális dátumot, így kifejezve szerelmünket egy szemmel látható és fogható bizonyíték formájában. Az angliai születésű ausztrál utazó, Gregory bár nem egészen ilyesfajta indíttatásból, de… geogulliver.blog.hu
blog.hu

Témáink

abortusz (8) adatvédelem (32) alkotmánybíróság (7) a tasz (14) betegjog (30) betegjogok (16) civilek (14) cselekvőképesség (9) diszkrimináció (57) dizájnerdrog (8) drog (98) drogpolitika (12) dühöngeni (73) egészségügy (80) egyenlőség (47) egyháztörvény (7) emberi jogok (17) film (63) filmezni (10) fogyatékosság (11) fogyatékosságügy (9) fogyatékosügy (76) gondnokság (35) gondokság (5) gyámhatóság (13) gyerekkelvagyok (10) gyerekkiemelés (9) gyermekvédelem (27) gyöngyöspata (12) gyülekezési jog (37) gyűlölet-bűncselekmény (5) gyűlöletbűncselekmény (5) hajléktalanság (11) hiv (31) hiv/aids (5) információszabadság (53) internet (6) intézet (14) iskola (6) jogállam (40) jogsegély (19) jogtudatosítás (17) kábítószer (7) kitagolás (19) könnyen érthető (8) kórházi fertőzés (31) kormány (5) koronavírus (25) korrupció (6) közérdekű adat (34) közérdekű adatigénylés (8) köznevelési törvény (8) lelkiismereti szabadság (13) levélszavazás (9) lmbt (5) LMBT (10) magánszféra (11) megafon (5) megfigyelés (13) menekültek (9) Milanovich Dominika (9) mráz attila (5) népszavazás (8) nevetni (9) oktatás (34) ombudsman (5) önkormányzat (34) önrendelkezés (16) országgyűlés (5) orvosi kannabisz (8) otthonápolás (7) per (8) petíció (6) polgári engedetlenség (5) politikai szabadságjogok (13) prevenció (12) propaganda (14) pszichiátria (20) rasszizmus (20) rendőrség (61) roma (9) romák (44) sajtószabadság (33) siker (12) szabadságjogok (6) szabálysértés (20) szegénység (21) szegregáció (6) szeretni (22) szólásszabadság (59) tanulni (53) tasz (5) TASZ (16) tasz25 (7) tüntetés (35) újságírás (12) választás (54) választójog (38) védőoltás (6) véleménynyilvánítás (14) Címkefelhő

Feedek

  • RSS 2.0
    bejegyzések, kommentek
  • Atom
    bejegyzések, kommentek
XML

Archívum

  • 2020 augusztus (1)
  • 2020 július (3)
  • 2020 június (4)
  • 2020 május (3)
  • 2020 április (8)
  • 2020 március (19)
  • 2020 február (8)
  • 2020 január (7)
  • 2019 december (4)
  • 2019 november (11)
  • 2019 október (12)
  • 2019 szeptember (7)
  • Tovább...

Egyéb

süti beállítások módosítása
Dashboard